2021-05-18 22:09  -  KS Michałowianka Michałowice

Podsumowanie kolejki 15-16 Maj

ORLIK I ŻAK

W minioną sobotę drużyny rocznika 2013 i 2012 zainaugurowały kinderligę. Na początku na boisku zameldowali się młodsi zawodnicy, którzy dzielnie walcząc pokonali Iwanowicką Akademię Futbolu. W następnym meczu niestety to my musieliśmy uznać wyższość starszych o rok rywali z SP 31 w Krakowie. Cieszy nas dobra postawa w tych meczach i chęć jeszcze lepszego pokazania się podczas najbliższego zjazdu.

Następni byli starsi chłopcy z rocznika 2012. Pomimo dobrej gry i starania się prowadzenia meczu pod nasze dyktando, nadziewamy się na grę z kontry rywali i przegrywamy obydwa mecze. Mimo to zbieramy cenną lekcję gry na trudnych warunkach, jakie podyktował nam przeciwnik swoim taktycznym podejściem do meczu.

W tym samym czasie na tych samych terenach Korony Kraków, drużyna Orlika młodszego podejmowała sparingowo drużynę początkującą Kabla Kraków. Z spotkania obfitującego w bramki i solowe akcje wychodzimy zwycięsko i z uśmiechem na ustach wracamy do naszych domów w Michałowicach.

MŁODZIK

GRUPA B

W sobotnie popołudnie zawody rozgrywa drużyna młodzików Michałowianka B. Pierwszy sparing pokazał nad jakimi aspektami gry należy popracować ale przy widocznym entuzjazmie zawodnikow można uznać ze będą chętni do dalszego rozwoju.

Jantos - Fronc Tomaszewski - Więczaszek Jaskółka Stopińska - Emilia Cieślik

Rez. Cieślik Miłosz, Kukuła, Polakiewicz, Prorok, Zbroch, Gulba.

Piotrowski,Koziński
Mecz nie rozpoczął się dla nas korzystnie, jednak dwie szybko stracone bramki podziałały na chłopców mobilizująco. Z minuty na minutę zarysowywała się nasza przewaga, a zdobycie bramki przez Michałowiankę wydawałoby się kwestia czasu. Na minutę przed końcem pierwszej połowy łapiemy kontakt zdobywając bramkę z rzutu karnego. W przerwie pełna mobilizacja. Efektem jest szybko zdobyty gol dający remis. Kolejne minuty drugiej połowy to próby zdobycia przez naszych chłopców zwycięskiej bramki. Ta sztuka udaje się na 3 minuty przed końcem spotkania. Znakomite podanie od Naimiego wykorzystuje Mikołaj Broś i tym sposobem z trudnego terenu w Giebułtowie wywozimy trzy punkty. Wszyscy zawodnicy zasługują na pochwałę, Młoda Michalowianka w tym meczu pokazała prawdziwy pazur i charakter. Oby tak dalej chłopcy!

TRAMPKARZ
Michalowianka-Promień Przeginia 11:2(6:0)
Rek x5
Gębala x4
Frączek x1
Stec x1
W dniu wczorajszym bardzo dobre zawody rozegrali młodzi Trampkarze z Michałowic. Mecz od początku toczył się pod dyktando gospodarzy, którzy już do przerwy zapewnili sobie korzystny wynik. Mimo że na początku drugiej połowy wkradło się w nasze szeregi trochę rozluźnienia, Michałowianka nie pozwoliła złapać kontaktu rywalom powiększyła wynik bramkowy. Na pochwałę zasłużyli wszyscy obecni ale na szczególne wyróżnienie zasłużył dobrze i pewnie broniący tego dnia Paweł Piątek.

Junior Starszy:
⛳️Prokocim- Michalowianka 2:2
Skład: Ryba, Ulman, Kurowski, Pierzchała, Bólad- 35”czk, Socha Szczepan, Bednarczyk, Stec, Wiśniowski, Polakiewicz, Bartuzi
Bramki: Stec 15'; Baliga 81'
Na boisku oraz w meczowej pojawili się: Wójcik, Szatanek, Baliga, Brach,
W niedzielne popołudnie Juniorzy z Michałowic odnieśli remis w starciu z miejscowym Prokocimiem. Z przebiegu spotkania należy stwierdzić ze to Michalowianka była zespołem zdecydowanie lepszym stwarzając sobie bardzo dużo sytuacji. Trzeba natomiast szanować cenny punkt, który przybliża drużynę Juniorów do zajęcia 1 miejsca w II lidze krakowskiej.

Weekend kończymy porażka 1:3 na obiektach Prądniczanki w grupie Seniorskiej A klasy.