2021-05-11 22:20  -  KS Michałowianka Michałowice

Podsumowanie kolejki 09-10 maj

Podsumowanie kolejki 09-10 maj

Sobota:


TRAMPKARZE


Bibiczanka-Michałowianka 8:0(2:0)

Skład: Piątek, Rek, Gębala, Stec, Kurowski, Frączek, Boczkowski, Kaczmarczyk, Trzaska, Włosek, Krawczyk, Kufel


Niestety problemy kadrowe które mieliśmy przed tym meczem, przełożyły się na wynik spotkania z dobrze dysponowaną tego dnia Bibiczanką. Będzie to dla nas trudna runda ale miejmy nadzieję że nasi chłopcy pokażą jeszcze charakter i w kolejnych spotkaniach powalczymy o zwycięstwo.


SKRZAT, ŻAK, ORLIK MŁODSZY

W minioną sobotę zainaugurowaliśmy rozgrywki Kinderligi. Pierwsze na placu boju stanęły nasze piłkarskie skrzaty (2014r. i młodsi). Podczas pierwszego zjazdu rozegraliśmy dwa mecze. Najpierw pokonaliśmy drużynę Polonii Kraków a następnie odnieśliśmy zwycięstwo z akademią Diament Kraków. W rywalizacji padło dużo bramek a sama gra sprawiła nam wiele radości.

Za tydzień zawalczą nasze drużyny żaka młodszego i żaka starszego. W rozgrywkach nie jest prowadzona tabela z klasyfikacją zespołów ale zachęcamy do śledzenia statystyk naszych zawodników na oficjalnej stronie zawodów (jak tylko one się pojawią) https://kinderliga.pl/.../rozgrywki.../poczatkujaca/druzyny.

Zaledwie kilka godzin wcześniej ostatnie szlify przed wyżej wymienionymi rozgrywkami zbierali żacy starsi (2012r) w meczu z Wisłą Kraków. Chłopcy mogli odwiedzić stadion Białej Gwiazdy eszcze co prawda nie z wysokości głównej murawy ale sama gra tuż u stóp bram piłkarskiego raju sprawiła wiele ekscytacji w naszych szeregach. Sam mecz wygrywamy pewnie dwoma bramkami zgłaszając gotowość do gry w Kinderlidze.

Idąc drogą starszych kolegów, żak młodszy (2013r) w ostatnim sparingu pokazał swoją gotowość do rywalizacji. Podejmowaliśmy Iwanowicką Akademię Futbolu na gościnnym terenie w Iwanowicach. Podczas 1,5 godzinnej rywalizacji pewnie pokonujemy rywala prezentując w pierwszej kolejności ciekawy ofensywny futbol. Cieszy indywidualny postęp zawodników co przekłada się na coraz lepszy obraz naszej drużyny.

Na koniec orlik młodszy (2011r) stoczył pojedynki z Kmitą Zabierzów, Iwanowicką Akademią Futbolu, i Słomniczanką. Po początkowych problemach organizacyjnych i zmianie formatu meczów z 6+1 na 4+1🌪. Prezentowaliśmy się dobrze ale zmiany ograniczyły trochę nasze atuty w dodatku spowalniała nas nie najlepsza jakość trawy na boisku. Przełożyło się to na jedno zwycięstwo, jeden remis i porażkę. Nie załamujemy się gdyż przyjdzie rewanż z tymi samymi rywalami i wtedy na większym boisku pokażemy swoje atuty już w pełni.

2014r. Skrzat Kinderliga:
Polonia Kraków
Diament Kraków

2013r. Żak młodszy
Iwanowicka Akademia Futbolu

2012r. Żak Starszy
Wisła Kraków

2011r. Orlik Młodszy
Kmita Zabierzów
Iwanowicka Akademia Futbolu
♟Słomniczanka


Młodzik:

Skalanka- Michałowianka 3:0


Skład: Szydło, Kuchno, Balik, Kowalski, Naimi Chguig- Koziński, Alan Chguig- Koziński, Kopeć, Kupczyk, Hachlowski, Koziński, Więczaszek, Ząbek, Fronc, Piotrowski

Wczesnym rankiem w niedzielę meldujemy się na obiektach sportowych skały. Z silnym i zdeterminowanym przeciwnikiem, mimo walecznej i ambitnej postawy naszych chłopców, nie udaje się wywieźć punktów. Wywozimy natomiast cenne doświadczenie które miejmy nadzieję będzie procentować w przyszłości.


JUNIOR MŁODSZY:

Michalowianka- Laskowianka Laski 0:0

Skład: Grabka- Bólad, Kurowski, Nowak Adam, Pierzchała, Wanowicz. Szatanek, Nowak Artur, Polakiewicz, Socha, Drobniak, Boczkowski, Patecki, Gębala, Rek

W niedzielny poranek "chłopcy z Michałowic" podejmowali u siebie bardzo mocną kadrowo drużynę z Lasek. Mecz obfitował w wiele sytuacji bramkowych z obydwu stron, natomiast żaden zespół nie zdołał skierować futbolówki do bramki. Cieszy poraz kolejny gra na "zero z tyłu" czego zasługą jest poprawienie gry obronnej całego zespołu.

JUNIOR STARSZY


Michalowianka- Jadwiga 2:0


Skład: Ryba- Kurowski, Socha, Ulman, Mazur, Baliga, Bednarczyk, Bartuzi, Wiśniowski, Basa, Wójcik, Brach

Po wysokiej porażce z Sokołem Kocmyrzów, każdy z zawodników naszego zespołu chciał udowodnić, że nie zasługuje na miano "chłopców do bicia". Od pierwszej minuty Michałowianka zdominowała drużynę przyjezdnych czego efektem była szybka bramka Wiśniowskiego po świetnie przeprowadzonej akcji na "2 kontakty". Po zmianie stron przeszliśmy do jak najszybszego zdobycia drugiej bramki- w akcji znowu Wiśniowski, który po minięciu dwóch zawodników umieszcza futbolówkę w siatce. Pod koniec Jadwiga miała swoje sytuacje, natomiast niedziele kończymy optymistycznym akcentem wygrywając 2:0. !